Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimas su spektakliu ŽALČIŲ KARALIENĖ

Gegužės 19 d., sekmadienį, Lietuvoje minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Mažeikių kultūros centras pakvietė susitikti Krakiuose, prie pokario laisvės kovų dalyvių slėptuvės – Milių bunkerio.

Nuaidėjus salvėms buvo padėtos gėlės, uždegtos žvakės.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo ir žodį tarė istorikas, politikas, publicistas, scenaristas, bei visuomenės veikėjas Arvydas Anušauskas.

Minint 80-ąsias Lietuvos partizanų laisvės kovos pradžios metines Kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras pakvietė į režisierės Airidos Lementauskienės pastatytą eksperimentinį spektaklį. Reikšmingai sukakčiai skirtas pastatymas sukurtas pagal Vytauto V. Landsbergio mitologinę pokario pasaką „Žalčių karalienė“.

Spektaklyje susipynęs folklorinis mitas ir istorinės 1945–1956 metų patirtys žiūrovus nukėlė į to meto realybę, pakvietė pajusti, įsigilinti ir dar kartą susimąstyti apie rezistencijos prasmę ir reikšmę šiandienai.

Nuoširdžiai dėkojame Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 801-ajai kuopai už bendrystę organizuojant renginį ir gardžią košę, kuria buvo vaišinami susirinkusieji.

Scroll to Top