Didžiosios Joninės

Joninės – magiškiausia vasaros šventė apipinta legendomis, apeigomis ir tradicijomis, sugrįžo į Mažeikių pavenčius.

Sekmadienio popietę į šventę rinkosi miesto gyventojai ir svečiai. Miesto seniūnijos darbuotojų išpuoselėtose pavenčių žaliosiose erdvėse galėjai pasijusti tarsi nuostabiame, puikiai prižiūrėtame parke, kur skamba dainos, atgyja senosios šventės tradicijos ir nuotaiką kelią šimtai besišypsančių veidų.

Mažiausieji pramogavo Vaikų slėnyje – čia vyko Robotikos akademijos edukacijos, buvo žaidžiami žaidimai, lankstomi balionai, gražinamasi ir dabinamasi spalvinant ir piešiant ant veidukų, į orą leidžiami muilo burbulai, o baltuose putų šou debesyse skambėjo krykštaujančių vaikų balsai.

Šventę ypatingai praturtino kultūros centrų darbuotojai – sediškiai kvietė skanauti pusmarškonės košės, viekšniškiai ir laižuviškiai – kupoliauti, audimo meistrės iš Židikų dalijosi audimo paslaptimis, Tirkšlių kultūros centro darbuotojos virto laumėmis, kurios kvietė pinti vainikus ir dabino laukų gėlėmis, o vaikams savo išmonę iš visos širdies dovanojo linksmieji urvikiškių personažai.

Kultūros centrų saloje veikė amatų dirbtuvė, vyko tradicinės Joninių apeigos su burtais. Renginio vedėjai Daiva Vitkauskienė ir Paulius Mylė vieną po kito pristatinėjo šventėje dalyvaujančius meno kolektyvus. Žiūrovams dainavo ir šoko Mažeikių kultūros centro Dainos studijos solistės (vad. Antanas Dargis), Viekšnių kultūros centro folkloro ansamblis „Okata“ (vad. Virginija Krasauskienė ir Kostas Drunys), Sedos kultūros centro folkloro ansambliai „Rėmolē“ ir „Rėmoliokā“ (vad. Gintautas Griškėnas, Gražina Vainutienė), Židikų kultūros centro folkloro ansamblis „Gija“ (vad. Jolanta Dobravolskienė), Mažeikių kultūros centro folkloro ansambliai „Alksna“ ir „Alksniokā“ (vad. Algirdas Vilkas, Dainora Petrikienė, Jolanta Kaleckienė).

Nuotaikingus pasirodymus surengė Urvikių kultūros centro muzikantai (vad. Nerijus Mongirdas), Tirkšlių kultūros centro grupė ir šaunios daininikės Modesta ir Gintė.

Jonus, Jones, Janinas, Rasas ir visus susirinkusius nuoširdžiai sveikino Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė, pasidžiaugusi atgijusia šventės Mažeikiuose tradicija ir žiūrovų gausa.

Didžiojoje scenoje skambėjo Mažeikių kultūros centro ansamblio „Virventa“ dainos, abejingų nepaliko GRUPĖ 2– minia ošė ir siūbavo, dėkodama atlikėjams Donatui ir Karoliui.

Renginyje dalyvavę varduvininkai iškilmingai pagerbti ąžuolo vainikais.

Ypatingų spalvų šventei suteikė legendinio Sauliaus Petreikio World Orchestra pasirodymas, žiūrovą ir klausytoją nusivedęs baltiškų garsų ir sąskambių labirintais.

Ant kalvos, papuoštos baltiškais ženklais ir šiaudinėmis skulptūromis, išvydome liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ šokėjus (vad. Jolanta Tendienė), pradėjusius vainikų plukdymo ir laužo įžiebimo ceremoniją.

Deglais ir vainikais nešinų „Jurginėlio“ šokėjų (vad. Audrius Grebenkovas) lydima eisena nusileido prie Ventos, o upės vandenys nupintus žolynų vainikus nunešė į tolį.

Užburiantis šokis ir simbolinė aukuro ugnis įkūrė Joninių laužą, kurio ryški šviesa ir kylančios į dangų liepsnos susirinkusius apgaubė ramybe ir šiluma.

Nenusakoma energija spinduliuojantys „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ atlikėjai susirinkusius traukte įtraukė į neišmatuojamų emocijų ir šėlsmo verpetą.

Šventiniams ugnies pliūpsniams kylant į dangų ir sutemas skrodžiant lazerių šviesoms, renginį vainikavo nakties diskoteka su DJ Tomas Jaz.

Scroll to Top