XV TARPTAUTINIS MAŽEIKIŲ MENO FESTIVALIS

Rugsėjo 17 d. (penktadienį) 18 val. Mažeikių kultūros centro Pramogų salėje
ÆMOTION THEATRE muzikinis spektaklis „TABULAS MUSICA“
Režisierius Valentinas Masalskis
„Tabulas musica“ – tai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto vaidybos studentų, pasivadinusių „Æmotion theatre“, muzikinis spektaklis.
XXI amžiaus žmogus vis dažniau atsiriboja nuo bendruomenės, nes individualumas mūsų dienomis iškeliamas kaip viena svarbiausių vertybių. Todėl dažnai pamirštame, kad žmogaus būtis yra neatsiejama nuo bendravimo vienų su kitais. Juk bendras darbas yra galinga, neįtikėtinai daug apimanti jėga. Šis pasirodymas yra tarsi priminimas apie tai, kokie stiprūs galime būti, kai susivienijame. Pasirodymas susideda iš įvairaus žanro dainų, ritmų, kurie dinamiškai kontrastuoja.
Vienatvės ir atsiribojimo tema taip pat ryški ir jauniausio lietuvių klasiko, rašytojo Vytauto Mačernio poezijoje. 2021-ųjų metų vasarą paminėtas poeto šimtųjų gimimo metų jubiliejus, ta proga ,,Æmotion theatre“ nariai parengė bardišką muzikinį, ritminį gatvės pasirodymą. Egzistencializmo ir melancholijos persmelkti tekstai padeda pažvelgti į vienatvę kitu kampu ir atrasti savyje tai, kuo vėliau galima dalintis su kitais. Vienišas žmogus Vytauto Mačernio poezijoje yra svajingas, taurus ir gilus. Poeto eilių grožį ir prasmę pasirodymo metu atskleisti padeda gitarų „choras“.
Kūrybinės grupės vadovai – režisierius prof. Valentinas Masalskis ir kompozitorė doc. Nijolė Sinkevičiūtė.

Rugsėjo 20 d. (pirmadienį) 17 val. Mažeikių kultūros centro II aukšto fojė
Dailininko Mindaugo Juodžio darbų parodos „SLAPTI ŽENKLAI“ atidarymas
Dailininko Mindaugo Juodžio kūryba – lyg svajingi vaizdai, kuriuose susitinka fikcija ir tikrovė, o dabartis ir praeitis susilieja. Menininkas, naudodamas abstrakčias dailės priemones, stengiasi pakviesti žiūrovą į kasdienių įvykių srautą, išreikštą jo darbuose.
Mindaugas Juodis teigia: „Visos mano emocijos, norai ir giliausios mintys yra kiekviename kūrinyje, tai svarbiau, nei ištarti ar parašyti žodžiai.“
Paroda „Slapti ženklai“ – tai naujausias, permanentinis tapybos darbų ciklas, kuriame fiksuojami gyvenime esantys, bet dažniausiai nepastebimi ženklai.

Rugsėjo 20 d. (pirmadienį) 18 val. Mažeikių kultūros centro Didžiojoje salėje
FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS „KAI ŠIRDIS ŠOKA TANGO“

Bilietai internetu:https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/kai-sirdis-soka-tango-festivalis-mazeikiu-kulturos-centras-bilietai?fbclid=IwAR2TYOquLNo7CYzaYoCPzHvI1UPC3yQidq6HKvWeUsilo35qXevDCvDsLLE
Dalyvauja:
Ansamblis „4Tango“
Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas)
Džeraldas Bidva (smuikas)
Andrius Rekašius (perkusija)
Šokėjai Brigita ir Carlos Rodriguez
Koncerto vedėja muzikologė Lukrecija Stonkutė
Tiems, kuriems dar neteko pabuvoti aistrų ir karščio persmelktoje Lotynų Amerikoje, Tarptautinio Mažeikių meno festivalio atidarymo koncertas dovanoja galimybę bent trumpam – vienam vakarui – „iškeliauti“ už Atlanto, ir Mažeikių kultūros centro Didžiojoje salėje pasimėgauti argentinietiškomis melodijomis.
Viena ryškiausių Lietuvos operos solisčių, temperamentu ir subtilia elegancija pulsuojantis mecosopranas, išskirtinio tembro savininkė Ieva Prudnikovaitė žymiausiam visų laikų tango muzikos kūrėjui kompozitoriui Astorui Piazzollai, kurio gimimo šimtmetį šiemet paminėjome, dedikuoja ypatingą programą.
Kartu su Ieva Prudnikovaite scenoje pasirodys „4Tango“ ansamblio nariai – Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Birutė Bagdonienė (altas), Donatas Bagurskas (kontrabosas) ir Feliksas Zakrevskis (fortepijonas). Jiems pritars smuikininkas Džeraldas Bidva ir perkusininkas Andrius Rekašius.
Koncerto metu scenoje išvysite tango šokėjus Brigitą ir Carlosą Redriguezus, kurie 2019-aisiais metais tapo tango čempionato nugalėtojais Londone bei Pasaulio tango čempionato Buenos Airėse finalininkais.

Rugsėjo 22 d. (trečiadienį) 18 val. Mažeikių kultūros centro Mažojoje salėje
KAMERINĖS MUZIKOS KONCERTAS
Dalyvauja fortepijoninis ansamblis ARMONŲ TRIO
Programoje:
K. Čiurlionis „Trys preliudai“ (aranž. Arūnas Navakas)
Juozapaitis „Armuss trio“ (dedikuota „Armonų trio“, pasaulinė premjera
Šileika „Vakaro siluetai“ (pasaulinė premjera)
Turina „Circulo“, fantazija fortepijonui, smuikui ir violončelei, op. 91
Šenderovas „Giesmė ir šokis“
Piazzolla „Otono porteno“ (aranž. José Bragato)
Ingrida Armonaitė (smuikas), Rimantas Armonas (violončelė), Irena Uss (fortepijonas) į „Armonų trio“ susibūrė 1988-aisiais metais. Ansamblis nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja šiuolaikinės bei klasikinės muzikos festivaliuose. 2003-ųjų spalį Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje vykusį „Armonų trio“ koncertą Lietuvos radijas transliavo į septyniolika „Euroradijo“ tinklui priklausančių šalių.
Greta klasicizmo ir romantizmo epochų kūrinių „Armonų trio“ repertuare svarbi vieta tenka šiuolaikinių kompozitorių, ypač lietuvių, kūrybai. Trio yra parengęs keturiolika jam sukurtų opusų. Puiki atlikėjų technika, stilistinis pojūtis ir kūrybiškumas skatina lietuvių kompozitorių domėjimąsi šiuo ansambliu. „Armonų trio“ pirmasis atliko Vytauto Barkausko, Remigijaus Šileikos, Jurgio Juozapaičio, Antano Jasenkos, Vytauto Germanavičiaus, Antano Kučinsko, Algirdo Martinaičio, Zitos Bružaitės, Tomo Kutavičiaus, Charles’o Halkos (JAV), Žibuoklės Martinaitytės, Algirdo Bružo, Algimanto Kubiliūno, Donato Prusevičiaus, Rasos Bartkevičiūtės fortepijoninius trio.


Rugsėjo 25 d. (šeštadienį) 16 val. Žemalės Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje

VARGONŲ MUZIKOS KONCERTAS „BAROKAS IR BALTIEČIAI“
Dalyvauja:
Ilze Reine (vargonai, Latvija)
Gunta Gelgotė (sopranas, Latvija/Lietuva)
Ieva Pudāne (fleita, Latvija)
Tris muzikes iš Latvijos suvienys instrumentų karaliaus vargonų, koloratūrinio soprano ir fleitos garsų sintezė. Ilze Reine koncertuoja Latvijoje ir už jos ribų, jau 24-erius metus yra Rygos Šv. Jono bažnyčios vargonininkė, choro vadovė. Fleitininkė Ieva Pudāne aktyviai koncertuoja kamerinių ansamblių sudėtyje, taip pat su šio koncerto vargonininke Ilze Reine rengia pasirodymus kaip duetas. Gunta Gelgotė – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, koncertuoja įvairių ansamblių, simfoninių bei kamerinių orkestrų sudėtyje.
Koncertinėje programoje skambės puošniąja baroko ornamentika perpinti A. Grandi, G. F. Händel, J. G. Müthel, J. S. Bach opusai, trumpam stabtelėsime prie lietuvių kompozitorių V. Bartulio, A. Kubiliūno kūrinių bei susipažinsime su latvių R. Dubros, R. Kalsons, R. Dubra, Ē. Ešenvalds kūryba.

Rugsėjo 26 d. (sekmadienį) 18 val. Mažeikių kultūros centro Didžiojoje salėje
NACIONALINIO KAUNO DRAMOS TEATRO spektaklis „PIRMEIVIAI“
Režisierius Gytis Padegimas
Skiriama režisieriui Juozui Vaičkui
Turbūt pasmalsaujate, kaip atrodė teatro kūrėjų gyvenimas prieš 100 metų ir kaip buvo įsteigtas profesionalus dramos teatras? Į praėjusio amžiaus laikotarpį nusikelsime spektaklyje „Pirmeiviai“, kurio autorius, režisierius, pedagogas Gytis Padegimas, pasitelkęs sukauptas žinias ir faktus, atkūrė tą laikmetį, jo atmosferą bei profesionalaus Lietuvos teatro pirmeivių portretus ir mintis.
Veiksmas prasideda 1920-ųjų metų rudenį režisieriaus Juozo Vaičkaus ir jo žmonos Mortos Grikšaitės-Vaičkienės bute Kaune, Kęstučio gatvėje. Čia atskiruose kambarėliuose glaudžiasi poetas bei dramaturgas Petras Vaičiūnas su sužadėtine aktore Teofilija Dragūnaite, aktorės Polė Tendžiulytė ir Ona Kurmytė su giminaite bei pradedančio poeto prototipas Brolytis. Čia virte verda gyvenimas: verkia kūdikis, kaista arbatos virdulys, liejasi kalbos, aistros, o svarbiausia – čia ruošiamasi pirmajam profesionalaus Lietuvos teatro vaidinimui „Joninės“ (1920 m. gruodžio 19 d.) pagal H. Sudermanno pjesę. Premjeros diena išaušta…
Kūrinyje daug autentikos, detalių ir intrigų, kurios yra būdingos kūrybiniam procesui ir bohemiškam veikėjų būdui. Įdomu tai, kad idėja statyti spektaklį gimė režisieriaus G. Padegimo bute karantino metu. Kaip jis pats sako, tuo metu „kalbėjosi“ su savo personažais ir dėliojo jų dialogus, derindamas tikslius biografinius faktus ir fantaziją.

Rugsėjo 28 d. (antradienį) 18 val. Mažeikių geležinkelio stotyje
SENŲJŲ MENŲ STUDIJOS (Ispanija, Lietuva, Meksika) spektaklis „ŠV. GENEZIJAUS TRUPĖ KELIAUJA PO EUROPĄ“
Režisierius Adrian Schvarzctein
Jūsų dėmesiui – interaktyvus muzikinis spektaklis, kuriame susitiks muzika, šokis, daina ir aktorystės menas. Jų šaknys siekia baroko ir dar senesnius laikus.
Spektaklio pagrindinis motyvas – beribės vaizduotės ir fantazijos galimybė, kuri leidžia klajojančių artistų trupei stebinti ponus, įtikinti apie savo ir kitų šalių menų ir kultūros išmanymą. Tik atsidūrus išprususio žiūrovo akiratyje paaiškėja, kad vaizduojama itališkoji komedija, Prancūzijos karališkojo dvaro spindesys, Anglijos jūreivių linksmas gyvenimas ar Ispanijos aistros.
Spektaklio dramaturgija švelniai jungia pagrindinius italų, prancūzų, ispanų, anglų teatro principus, o komiškumas ir saviironija priartina artistą prie žiūrovo. Spektaklyje bus naudojami interaktyvūs itališkosios komedijos teatro elementai, įtrauksiantys žiūrovą į dramaturgijos kūrimą. Nuostaba, estetika, senosios muzikos ir šokio elegancija bei jos banalumą neutralizuojantis komizmas – tai spektaklio ingredientai, todėl žiūrovas taps ne tik stebėtoju, bet ir dalyviu.

Spalio 2 d. (šeštadienį) 18val. Mažeikių kultūros centro Didžiojoje salėje
SIMFONINĖS MUZIKOS KONCERTAS
Dalyvauja:
Kauno miesto simfoninis orkestras (dirigentas Vytautas Lukočius)
Solistai Mindaugas Bačkus (violončelė) ir Jonas Šopa (fortepijonas)
Koncerto vedėja muzikologė Lukrecija Stonkutė
Programoje:
van Beethoven Simfonija Nr. 5, c-moll („Likimo simfonija“)
A. Mozart Koncertas fortepijonui Nr. 24, c-moll
Gulda Koncertas violončelei ir pučiamųjų instrumentų orkestrui
Kauno miesto simfoninis orkestras (meno vadovas Algimantas Treikauskas, vyriausiasis dirigentas Constantine Orbelian) – autonomiškas, modernėjantis, dinamiškas, atspindintis aukštą miesto bei šalies kultūros lygį, matomas ir už šalies bei Europos ribų. Per savo gyvavimą, orkestras įsitvirtino kaip vienas žinomiausių profesionaliosios klasikinės muzikos kolektyvų šalyje, pelnė tarptautinės kultūrinės bendruomenės – leidėjų, kritikų, spaudos – dėmesį bei aukščiausius įvertinimus. Leidybinius projektus plėtojantis Kauno miesto simfoninis orkestras bendradarbiauja su garsiausiais šių dienų solistais, instrumentalistais, dirigentais, tarptautinėmis organizacijomis. Šįkart prie dirigento pulto stos Vytautas Lukočius.
Mindaugas Bačkus – vienas geriausių Lietuvos violončelininkų, koncertuojantis ir kaip solistas, ir kaip ansamblių bei orkestrų narys. Atlikėjas – nenustygstantis, regis, akimoju užvaldantis sceną, o įvairiausi stiliai ir muzikos perteikimo formos jam paklūsta pavydėtinai lengvai.
Jonas Šopa – jaunosios kartos pianistas, šiuo metu studijuojantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesoriaus Jurgio Karnavičiaus fortepijono klasėje. Atlikėjas pelnęs laureato vardą bei įvairių apdovanojimų daugiau nei dešimtyje konkursų Lietuvoje ir svetur. Jonas muzikoje talpina filosofiją, gilų psichologizmą, kuriuos derina su atlikimo precizika.

Spalio 7 d. (ketvirtadienį) 17 val. Mažeikių kultūros centro Didžiojoje salėje
VILNIAUS TEATRO „LĖLĖ“ lėlių ir kaukių spektaklis vaikams „DAKTARAS DOLITLIS“
Pjesės autorius – Augustinas Gricius
Režisierius – Rimas Driežis
Dailininkė – Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė
Kompozitorius – Faustas Latėnas
Vaidina: Deivis Sarapinas, Almira Grybauskaitė, Elvyra Piškinaitė, Irmantas Jankaitis, Lijana Muštašvili, Sigita Mikalauskaitė, Dainius Tarutis, Irmantas Precas
Kai susikalbėti su žmonėmis tampa per daug sunku, kai šykštumas, pavydas, apkalbos ir kitos bjaurastys apkartina gyvenimą, siūlome pabėgti nuo jų ir pamatyti, kad esama gyvų būtybių, kurioms tokios ydos visai nepažįstamos. Galbūt net pabandysime išmokti ir suprasti tų būtybių kalbą!
Pasitelkę kaukių teatro priemones, aktoriai meistriškai įkūnys daktarą Dolitlį, jo seserį Sarą Dolitlytę, gražuolę Klarą, papūgą Polineziją, kumelę Ferdinandą ir daug kitų personažų.

Spalio 13 d. (trečiadienį) 19 val. Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje
RYGOS VYRŲ VOKALINIO ANSAMBLIO „SCHOLA CANTORUM RIGA“ koncertas „VOX CLARA“
Koncerto vedėja, muzikologė Lukrecija Stonkutė
Grigališkasis giedojimas – krikščionybėje plačiai paplitusi Dievo šlovinimo forma, kai giedami liturginiai ir Šventojo Rašto tekstai. Šio koncerto metu bus pristatoma Rygos vyrų vokalinio ansamblio „Schola Cantorum Riga“ įrašyta kompaktinė muzikos plokštelė „Vox Clara“ (2020). Renginio metu skambės viduramžių muzika – grigališkasis choralas. Girdėsime ir vėlyvųjų viduramžių polifoninio repertuaro pavyzdžių, atspindinčių grigališkojo giedojimo atlikimo praktiką įvairiose to meto Europos vietose.
„Schola Cantorum Riga“ tikslas – atlikti muziką aukštu meniniu lygiu, o tai atsispindi daugelyje ansamblio koncertų Latvijoje ir užsienyje bei reguliariuose įrašų projektuose. Ansamblio įkūrėjas ir meno vadovas Guntars Prānis yra patyręs atlikėjas, dirigentas bei tarptautiniu mastu pripažintas muzikologas, tyrinėjantis senąją muziką.

Spalio 16 d. (šeštadienį) 18 val. Mažeikių kultūros centro Didžiojoje salėje
DŽIAZO MUZIKOS VAKARAS
Dalyvauja:
Latvijos radijo bigbendas
Džiazo trio „VEIN“ (Šveicarija)
Latvijos radijo bigbendas įkurtas dar 1966-aisiais metais. Jo kūrybinė veikla buvo neatsiejama nuo anuomet jauno pianisto ir kompozitoriaus Raimondo Paulso asmenybės. Vis dėlto po Latvijos nepriklausomybės atkūrimo, 1996-aisiais metais Latvijos radijo bigbendo – vienintelio profesionalaus Latvijos džiazo orkestro – veikla buvo nutraukta.
Po daugiau nei dešimtmetį trukusios pertraukos, 2012-aisiais, visiškai atsinaujinęs bigbendas atgimė ir koncertuoja su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Kurtas Ellingas, Džeimsas Morrisonas, Roberta Gambarini, Seamus Blake ir daugeliu kitų.
Bigbendas du kartus buvo nominuotas Didžiajam muzikos apdovanojimui – tai aukščiausia Latvijoje valstybės pripažinimo muzikos srityje forma.
Prieš daugiau nei dešimtmetį Bazelyje susikūręs džiazo trio „Vein“ beveik kasmet džiugina gerbėjus išleisdamas naujus muzikos albumus. Trio narių Michaelo Arbenzo (fortepijonas), Thomo Lähnso (kontrabosas) ir Floriano Arbenzo (mušamieji) atliekamoje muzikoje susilieja Europos klasikinės kamerinės muzikos tradicijos ir džiazo improvizacija.
Ansamblis jau yra pelnęs didžiules klausytojų simpatijas dėl stilistinės muzikos įvairovės bei intriguojančios atlikimo technikos.

Spalio 20 d. (trečiadienį) 18 val. Mažeikių kultūros centro Didžiojoje salėje
KONCERTAS KAMERINIO ORKESTRO „KREMERATA BALTICA“ 25-MEČIO PROGA
Dalyvauja:
Kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“ (meno vadovas Gidonas Kremeris)
Solistai Džeraldas Bidva (smuikas) ir Jonas Vozbutas (akordeonas)
Koncertą veda muzikologė Lukrecija Stonkutė
Programoje:
Golijov „Last Round“
Piazzolla „Five Tango Sensations“
Pelēckis „Buena Riga“
Galiano „Opale Concerto“
Šiemet kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“ švenčia 25-erių metų jubiliejų. Jį įkūrė legendinis smuikininkas Gidonas Kremeris. Nūdieną orkestras puikuojasi šlovės olimpe. Koncerte pasirodys ir akordeonininkas Jonas Vozbutas, kuris savo instrumentą vadina geriausiu draugu. Taip pat grieš solo smuikininkas Džeraldas Bidva. Interviu žurnalui „Muzikos barai“ (aut. Lukrecija Stonkutė) atlikėjas teigė: „Muzikos menas – man lyg paralelinis pasaulis, kuriame visuomet surandu jaukų prieglobstį.“

Spalio 27 d. (trečiadienį) 18 val. Renavo dvare
DŽIAZO MUZIKOS VAKARAS
Dalyvauja:
Veronika ChiChi (vokalas)
Dmitrij Golovanov (fortepijonas)
Veronika ChiChi – publikos pamėgta, šarminga ir ambicinga džiazo vokalo meistrė, kurios balsas suvirpina daugelio klausytojų sielos stygas. Lengvumas ir polėkis, drąsa ir žaismingumas – tai pagrindiniai atlikėjos bruožai. Dainininkė kvies patirti tik maloniausius įspūdžius, pasikrauti teigiamos energijos bei pasinerti į svaiginančią džiazo atmosferą.
Veronikos scenos partneris Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir universaliausių Lietuvos džiazo pianistų. Savo atlikimo maniera jis kaskart demonstruoja puikų džiazo kalbos išmanymą ir nebijo išeiti už tradicijos ribų. Muzikas pasižymi ypatinga ekspresija: išraiškinga garso kalba, melodinės linijos lengvai skverbiasi į klausytojo sąmonę, o ritmo pulsacija daugelį „pakrauna“.

Spalio 30 d. (šeštadienį) 17 val. Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje
FESTIVALIO UŽDARYMO KONCERTAS „VILTIES MIŠIOS“
Dalyvauja:
Petras Vyšniauskas (saksofonas)
Arkadij Gotesman (perkusija)
Andrius Bartulis (vargonai)
Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Linas Balandis
Dirigentas Povilas Vanžodis
Programoje kompozitorės ZITOS BRUŽAITĖS „Vilties mišios“
Pirminis „Vilties mišių“ užmanymas sietinas su poetės Vidmantės Jasukaitytės gyvenimu ir liga. Kompozitorė Zita Bružaitė pasakoja: „Po karoliuką rinkau jos gyvenimo ir kūrybos trupinėlius, kol galiausiai juos suvėriau į daugiadalį kūrinį chorui, vargonams, saksofonui, perkusijai. Kaip rezultatas išėjo liturginių mišių ir Vidmantės Jasukaitytės tekstų pynė, kurios pagrindinė prasmė – žmogaus gyvenimas, paremtas sielos blaškymusi ir nusiraminimu bei tikėjimu. Be abejonės, šis kūrinys gimė Vidmantės Jasukaitytės kūrybinių slėpinių inspiracijoje, iš kurios matosi vilties ir šviesos perspektyva. Tos vilties, kurios mums reikia kiekvieną dieną ir kai netenkame gyvenimo džiaugsmo, kai apninka juodžiausios mintys… Vilties, kai ką nors prarandame, išlydime, paleidžiame visam laikui…“
„Vilties mišių“ solistai – vieni kūrybingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo atlikėjų. Arkadij Gotesman reiškiasi ne tik kaip perkusininkas ir kompozitorius, bet ir kaip poetas, režisierius, pedagogas, prodiuseris, orkestro „Vilniaus klezmeriai“ siela ir dviejų muzikos festivalių meno vadovas. O štai Petras Vyšniauskas – daugiausiai titulų pelnęs Lietuvos saksofonininkas. Jo instrumentas geba kalbėti, dainuoti, šaukti, raudoti, čiulbėti. Vargonų partiją atliks Andrius Bartulis. Mišioms diriguos jaunosios kartos, Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ dirigentas Povilas Vanžodis.

Atnaujinta: 2021 m. November 11 d.
PAKLAUSK
Skip to content