Vaikų ir jaunimo vokalinė šou grupė „Lietutis“ įkurta 1995 m. muzikos pedagogo Algirdo Grinkevičiaus. 2019 m. vaikų šou grupės vadovu tapo Antanas Dargis. „Lietutis“ yra iškovojęs laureatų vardus tarptautiniuose ir respublikiniuose festivaliuose bei konkursuose. Kolektyvo solisčių repertuare – džiazo, bliuzo, ritmenbliuzo ir kitų stilių dainos. Atliekami kūriniai sudėtingi ir nėra skirti plačiajai auditorijai –  labiau profesionalams. Dainos atliekamos lietuvių, anglų, ispanų, lenkų ir kt. kalbomis.

Latvijos tarptautiniuose festivaliuose-konkursuose 2009 m. „Lietutis“ apdovanotas pagrindiniu prizu. Kolektyvas lankėsi Lenkijoje, Slovakijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Makedonijoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Italijoje.

Daug merginų, kurios dainavo „Lietutyje“, tęsia savo solinę karjerą, dainuoja įvairiose Lietuvos ir kitų šalių grupėse, dalyvavo „Eurovizijos“ atrankose, televizijos projekte „Chorų karai“, dirba muzikos mokytojomis.

Grupės vadovas atlikėjoms leidžia pačioms surasti savo stilių. Nes, pasak jo, svarbiausia yra neužgniaužti vaiko ir surasti jo geriausias savybes, taisyti trūkumus, o kas gera – iškelti ir tobulinti.

Vadovo teigimu, puikūs grupės pasirodymų rezultatai Europos šalyse nėra netikėti: „Lietutis“ jau ne kartą įrodė, kad gali sėkmingai varžytis su kitų šalių jaunaisiais atlikėjais, todėl gražūs koncertai ir pripažinimas priverčia ne tik šypsotis, bet ir suteikia moralinio pasitenkinimo. „Lietučio“ dainininkėms labai svarbu, kad konkurse būtų kuo daugiau aukštos klasės dainininkų, su kuriais daug maloniau pasivaržyti, tada ir laimėjimai būna vertingesni.

 

Atnaujinta: 2020 m. April 23 d.
PAKLAUSK
Skip to content