More

2021-10-16 18:00

Spalio 16 d. (šeštadienį) 18 val. Mažeikių kultūros centro Didžiojoje salėje
DŽIAZO MUZIKOS VAKARAS
Dalyvauja:
Latvijos radijo bigbendas
Džiazo trio „VEIN“ (Šveicarija)

Latvijos radijo bigbendas įkurtas dar 1966-aisiais metais. Jo kūrybinė veikla buvo neatsiejama nuo anuomet jauno pianisto ir kompozitoriaus Raimondo Paulso asmenybės. Vis dėlto po Latvijos nepriklausomybės atkūrimo, 1996-aisiais metais Latvijos radijo bigbendo – vienintelio profesionalaus Latvijos džiazo orkestro – veikla buvo nutraukta.
Po daugiau nei dešimtmetį trukusios pertraukos, 2012-aisiais, visiškai atsinaujinęs bigbendas atgimė ir koncertuoja su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Kurtas Ellingas, Džeimsas Morrisonas, Roberta Gambarini, Seamus Blake ir daugeliu kitų.
Bigbendas du kartus buvo nominuotas Didžiajam muzikos apdovanojimui – tai aukščiausia Latvijoje valstybės pripažinimo muzikos srityje forma.
Prieš daugiau nei dešimtmetį Bazelyje susikūręs džiazo trio „Vein“ beveik kasmet džiugina gerbėjus išleisdamas naujus muzikos albumus. Trio narių Michaelo Arbenzo (fortepijonas), Thomo Lähnso (kontrabosas) ir Floriano Arbenzo (mušamieji) atliekamoje muzikoje susilieja Europos klasikinės kamerinės muzikos tradicijos ir džiazo improvizacija.
Ansamblis jau yra pelnęs didžiules klausytojų simpatijas dėl stilistinės muzikos įvairovės bei intriguojančios atlikimo technikos.

Comments are closed.

PAKLAUSK
Skip to content