Rugsėjo 21-oji,  XII Tarptautinio meno festivalio atidarymo diena. Kaip geriau galėtume pradėti  tokio masto meno festivalį jei ne Kristinos Norvilaitės grafikos darbų paroda. Menininkei muzika yra vaistas nuo visų rūpesčių bei nuovargio ir pagrindinis kūrybos variklis. Jos išskirtinio braižo ir emocijos lino raižiniai yra apkeliavę JAV, Izraelį, Belgiją, Prancūziją, Didžiąją Britaniją, Ukrainą, Rusiją, Italiją, Ispaniją, Norvegiją ir kitas šalis. Dailininkė yra surengusi per 30 personalinių parodų, dalyvavusi daugiau kaip 100 grupinių parodų visame pasaulyje. Savo galerijoje „Kristina Norvilaitė“, įkurtoje 2011 m., dailininkė ne tik kuria ir eksponuoja savo darbus, bet ir rengia poezijos vakarus, koncertus. Galerijoje stovintis pianinas, nors ir senas, pasitaikius progai vis dar prakalbinamas prasmingais ir jautriais pianisto – K. Norvilaitės vyro – Petro Geniušo muzikos garsais.

Koncerte išvydome Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą, kuris mus jau ne pirmą kartą, bet kaskart originalus ir kerintis, svariai prisidėdamas prie aukštosios muzikinės kultūros puoselėjimo, skatindamas jaunųjų Lietuvos kūrėjų bei atlikėjų meninius užmojus, malonindamas klausytojus tiek kolektyvo brandą liudijančiais stambių žanrų opusais, tiek nevaržomą polėkį bei vaizduotę žadinančiomis simfoninėmis miniatiūromis. Koncerto dirigentas jaunas, bet sparčiai kylantis karjeros laiptais Martynas Stakionis. Solistai: Vera Talerko (sopranas; Norvegija), Giedrius Gelgotas (fleita), Augustinas Treznickas, Dainius Rudvalis (kontrabosai), renginį vedė muzikologė Laima Slepkovaitė – Būtėnienė ir Mažeikių kultūros centro režisierė Daiva Gedvilienė.

Rugsėjo 22 d., Renavo dvaro sodyboje įvyko antrasis XII Tarptautinio meno festivalio „Mažeikiai 2018“ koncertas JŪRA MIŠKE. „Jūra miške“ – tai poli stilistinė kompozicija, sukurta M. K. Čiurlionio kūrinių pagrindu. Kūrinį atliko profesorius, pianistas Petras Geniušas ir saksofonininkas Liudas Mockūnas. Atlikėjams už koncertą dėkojo festivalio meno vadovo pavaduotojas Ričardas Grušas. Renginį vedė Martynas Januška.

Nuotraukos Albino Uikio ir Ievos Jankutės

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content