Mažeikių kultūros centre vasario 16-oji – ypatinga diena. Mes šventėme ne tik Lietuvos nepriklausomybę, bet ir buvo įteiktos Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio regalijos, įteikti Mažeikių rajono savivaldybės garbės ženklai „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“, apdovanoti 2019 metų nominantai.

Kaip ir prieš 100 metų, Vasario 16-osios minėjimas prasidėjo prie geležinkelio stoties. Atminties valandoje susirinkusiuosius iš balkono sveikino Savivaldybės mero pavaduotoja Lina Rimkienė, Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė. Nuaidėjus patrankos šūviams už Lietuvą ir nuskambėjus Mažeikių kultūros centro folkloro ansamblio „Alksna“ ir politinių kalinių ir tremtinių choro „Atmintis“ dainoms visi patraukė į Nepriklausomybės aikštę, kur pagerbtas kovotojų už laisvę atminimas.

Mažeikių rajono tautodailininko, bėgimo sportininko bei šaulio Visvaldo Emilio Ozolo parodos atidarymas.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Mažeikių kultūros centro antrojo aukšto fojė atidaryta mažeikiškio tautodailininko Visvaldo Emilio Ozolo tapybos darbų paroda „Laisvės varpas“. Visvaldas Emilis Ozolas buvo ne tik garsus Mažeikių rajono tautodailininkas, bet ir bėgimo sportininkas bei šaulys. Šio iškilaus žmogaus nebėra tarp mūsų, tačiau jo atmintis gyva artimųjų širdyse, tautodailės darbuose.

Šventinė baigėsi įspūdingu koncertu ir iškilminga apdovanojimų ceremonija.

Šventiniame koncerte dalyvavo Mažeikių kultūros centro choras „Draugystė“, tautinių šokių kolektyvas „Jurginėlis“, kantri šokių kolektyvas „Ciongs“, vaikų šou grupės vokalistės. Mažeikių choreografijos mokyklos modernaus šokio studija „Niuansas“, tautinių šokių studija „Kauškutis“. Pasirodė Karolis Milieška, kuris atliko keletą kūrinių su skrabalais bei kvartetas „Memelis“ su solistu Mindaugu Rojumi. Šventę vedė Mažeikių kultūros centro J. Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktoriai.

Mažeikių rajono garbės piliečio regalijos įteiktos Pauliui Mylei. Garbės ženklai „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“ – Kristai Kinčienei, Violenitai Juškevičiūtei ir Antoninai Zorinai. Nominacijos – Ričardui Zozai („2019 metų sporto puoselėtojas“), Irenai Meižienei („2019 metų kūrėjas“), Zofijai Valatkienei („2019 metų visuomenininkas“), Zitai Aniuvienei („2019 metų geradarys“), Reginai Mineikienei („2019 metų bendruomenės siela“), UAB „Norlida“ („2019 metų verslo vystytojas“), UAB „Vaizga“ („2019 metų verslo ambasadorius“).

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content