Spalio 27 d. Mažeikių kultūros centre apsilankė Valstybinis Jaunimo teatras, kuris pristatė spektaklį „Autonomija“. Spektaklio režisierius Árpádas Schillingas (Vengrija). Spektaklis „Autonomija“ buvo sukurtas pagal scenarijų, gimusį repeticijų procese bendradarbiaujant visiems spektaklio kūrėjams.  Iki repeticijų pradžios režisierius rinko medžiagą apie Lietuvos istoriją ir dabartį, domėjosi specifinėmis valstybės problemomis. Repeticijų pradžioje, per susitikimus su aktoriais, Schillingas kartu su savo dramaturge toliau kaupė medžiagą būsimo spektaklio istorijai ir personažams. Aktoriai daug improvizuodavo jiems pasiūlytomis temomis. Aktorių pasakojimai, jų pasiūlytos idėjos atsispindi ir spektaklio personažų varduose, – jie  sutampa su pačių aktorių vardais.

Šiame spektaklyje vaizduojama su didelė šeima, kurioje vienam kitą reikia suprasti. Taip pat svarbi kartų konflikto tema. Šiandien daug kur aktualus dabarties žmonių santykis su savo šalies praeitimi. Kaip bandome apsivalyti nuo savo praeities? Tarsi ją nuplauti arba patraukti į šoną. Bet jauni žmonės negali kurti savo gyvenimo čia, jei jiems yra draudžiama patiems atverti praeitį.

Spektakliui pasibaigus visi buvo kviečiami į antro aukšto fojė pašnekesiui su aktoriais: Valentinu Masalskiu (aktorius, režisierius, Klaipėdos universiteto profesorius), Rugile Latvėnaite ir Simu Lunevičiumi.

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content