Mažeikių kultūros centre nuo vasario 28 d. iki kovo 8 d.vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ rajoninio turo paroda. Parodoje buvo eksponuojami mokinių darbai iš Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos, Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos, Pavasario pagrindinės mokyklos, Senamiesčio pagrindinės mokyklos ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos.

Konkurso tikslas – paskatinti vaikus ir jaunuolius atrasti tradicinį liaudies meną ir dailiuosiuos amatus, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus savo vaizduotę, neatitolstant nuo tradicinės estetikos, kurti naujus vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.

„Sidabro vainikėlis“ – tai paskatinimas ir padėka tiems mokiniams ir jų mokytojams, kurie, kartais net kelerius metus, kantriai ir nuosekliai dirba tam, kad liaudies meno pakuždėta užuomina įgautų medžiaginį pavidalą. Kasmet šeši jaunieji meistrai tampa jaunaisiais liaudies meno ambasadoriais, kurių pavyzdys, tikime, įkvėps naujus dalyvius.

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content