Mažeikių kultūros centras Sausio 13-ąją pradėjo pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. uždegtos atminties žvakutės 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiems už Lietuvos Laisvę.

Pavakarėje Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje vyko šv. Mišios už Sausio 13-osios gynėjus. Po Mišių visi rinkosi prie Kultūros centro į poetinę-publicistinę kompoziciją „Žodis LAISVĖ mūsų širdyse“, kurią įgyvendino J. Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktoriai (rež. Martynas Januška). Atvirai apie to meto įvykius pasakojo vyr. muziejininkas Vytautas Ramanauskas ir Lietuvos Sąjūdžio Mažeikių skyriaus tarybos pirmininkas Antanas Poškus. Muzikinę dalį atliko Mažeikių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“ bei vokalinis ansamblis „Bočiai“.


Po sugiedoto Lietuvos valstybės himno Didžiojoje salėje demonstruotas meninis filmas „Mes dainuosim“. „Mes dainuosim“ – tai vaidybinis pilnametražis filmas, apie 1991 metų Sausio 13 – osios įvykius Lietuvoje. Filmas pasakoja kelių šeimų istoriją. Tai filmas apie žmonių drąsą ir bebaimes pastangas kovojant už laisvą ir nepriklausomą šalį.

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content