Gegužės 21 d. Mažeikių kultūros centre vyko nemokama paskaita „Vertės poros santykiuose“, kurios lektorius buvo Arūnas Raudonius. Jo žinios yra įgytos Vytauto Didžiojo Universitete, šeimotyros magistro studijose ir asmeniniame gyvenime auginant 4 vaikus su žmona Lina. Pasak lektoriaus, jo šeima buvo didieji gyvenimo mokytojai be kurių jis nebūtų tuo, kuo yra šiandien. Sudarytas paskaitų ciklas jau buvo skaitomas: Vilniuje, Kaune, Tauragėje, Šilutėje, Kretingoje, todėl labai smagu, kad šiemet jis buvo pradėtas ir Mažeikiuose. Tai jau III-ioji ciklo dalis, kuri dar nėra paskutinė. Rugsėjo mėnesį laukia ir IV paskaita apie atsakingą tėvystę.

Taigi apie ką buvo kalbama paskaitoje? Ogi apie pamatinį gyvenimo elementą – poros tarpusavio santykius. Bubo išreikšta įdomi mintis apie žmogus santykius vertinimą pagal tai, kiek pats į juos laiko ir pastangų įdėjo. Dėl to rusų liaudies posakis per vestuves yra toks, jei jaunavedžiai yra tarsi nauja pora batų, tai natūralu, kad gyvenimo pabaigoje jie yra vienodai susidėvėję. Tačiau jei vienas batas lieka tarsi naujas, o kitas stipriai „panešiotas“, darosi aišku, kas labiau stengėsi.

Kitas pavyzdys buvo apie tai, jog pas kiekvieną iš mūsų širdyse yra po skrynelę, kuri tik ir laukia auksinės monetos. O kas ta auksinė moneta? Tai tavo partnerio dėmesys, kasdienis rūpestis… Tačiau įdomu tai, kad kai tu dedi savo mylimajam/ai monetą į dėžutę, tada dar vieną ir dar vieną… Partneris nejučia ima jaustis „skolingu“ ir pradeda norėti pats dalinti monetas. Taip ima kurtis „davimu“ grįsti santykiai.

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content