Šventė „Miestas vingyje Ventos“ prasidėjo rugsėjo 3-iąją. Ši diena svarbi Mažeikių kraštui ir tautodailininkui, medžio drožėjui Antanui Viskantui, kuriam Mažeikių muziejuje iškilmingai buvo įteikta Mažeikių krašto kultūros premija. Antanas Viskantas apdovanotas už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, etnokultūros puoselėjimą, Mažeikių rajono vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

Antroji diena prasidėjo ryto mankšta su bėgikų klubu „Penki kalnai“ Juodpelkio parke. Senamiesčio parke rungėsi krepšininkai, smiginio mėgėjai, vyko akmens metimo ir virvės traukimo varžybos, o prie muziejaus – šachmatų turnyras „Laimėk meistro Algirdo Stankaus geležinį rikį“. Jaunimo piknike prisistatė įvairios jaunimo organizacijos bei neformaliojo švietimo įstaigos, vyko diskusijos, grupės „Baltos varnos“ koncertas, o Laisvės gatvėje pasirodė rajono meno saviveiklos kolektyvai. Parke ir Laisvės gatvėje rajono įmonės, įstaigos, organizacijos bei bendruomenės įsirengė savo kiemelius, kvietė į juos užsukti ir susipažinti su jų vykdoma veikla. 

Iškilmingoji dalis prasidėjo šventine eisena ir dovana mažeikiškiams – daina “Miestas vingyje Ventos”, kurią atliko Gražvydas Staigvilas, Jūratė Miliauskaitė, Asta Pilypaitė, Austėja Petrauskaitė, Remigijus Jokubauskas. Muzika R. Jokubauskas, žodžiai R. Jokubauskas, J. Miliauskaitė. Koncertavo valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kartu su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistais Aiste Pilibavičiūte, Eugenijumi Chrebtovu, Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Kauškutis“, modernaus šokio studija „Niuansas“. Renginio metu veikė nemokamos pramogos vaikams: laikinos tatuiruotės, balionų lankstymas, piešimas ant veidukų, kūrybinės dirbtuvėlės, kur mažieji galėjo nusilipdyti pakabuką, spalvinti ir piešti sausa pastele.

Vakaro kulminacija –  Vidas Bareikis ir grupė, DJ Jovani su diskoteka „Dundam ateities keliu“, lazerių šou ir įspūdingi fejerverkai.

Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktoriai – šventės kviesliai, rugsėjo 2–4 dienomis keliavo po rajono miestelius, kaimus, žymias vietas bei kvietė į šventę, pristatydami vyksiančių renginių programą ir naują dainą „Miestas vingyje Ventos“.

NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME švietimo ir ugdymo įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, rajono kultūros centrų vadovams ir darbuotojams, seniūnijų bendruomenėms, rajono meno saviveiklos kolektyvams, prekybininkams, finansiniams ir informaciniams rėmėjams bei visiems atvykusiems ir dalyvavusiems šventėje!

Nuotraukos Sigito Kazlausko

Comments are closed.

PAKLAUSK
Skip to content