Lapkričio 19-21 dienomis Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre vyko šventė teatro mėgėjams – jau septintosios „Teatro skrajonės 2018“ . Jų metu mažeikiškiai išvydo tris spektaklius bei turėjo progą pasirungti protų mūšyje teatro tema.

Teatro šventę organizavęs kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro režisierius Martynas Januška pasistengė, kad „Teatro skrajonės 2018“ sudomintų tiek jaunimą, tiek vyresnio amžiaus mažeikiškius, parinkti ir įvairesnių žanrų spektakliai.

„Skrajones“ pirmadienį pradėjo svečiai iš Anykščių kultūros centro, atvežę spektaklį „Daukantas“, sukurtą  pagal Justino Marcinkevičiaus draminę apysaką. Šio pastatymo režisierius – Jonas Buziliauskas.

Vaikus į mažeikiškių „Skrajones“ pakvietė Klaipėdos jaunimo teatras – režisierė Neringa Krunglevičiūtė pabandė į vieną spektaklį įjungti įvairių populiarių knygų vaikams personažus, tad ir spektaklį pavadino „Knygų personažai atgyja“. Jaunieji žiūrovai spektaklio metu dalyvavo interaktyviame žaidime ir turėjo progą pabendrauti su savo pamėgtais personažais iš „Mažylio ir Karlsono…“, „Pepės Ilgakojinės“ ar „Batuoto katino“.

Šiuo metu itin populiarūs protų mūšiai, tad šis intelektualus žaidimas įtrauktas ir į „Teatro skrajonių 2018“ repertuarą. Šio proto mūšio, kurį vedė Laurynas Jonauskas, tema ir klausimai glaudžiai buvo susiję su teatru – su Lietuvos teatro pradininko, mūsų kraštiečio Juozo Vaičkaus gyvenimu ir kūryba. Prie protmūšio stalų varžėsi keturios mišrios komandos, sudarytos iš Trečiojo amžiaus universiteto, Gabijos bei Merkelio Račkausko gimnazijų.

Šiemetinių „Skrajonių“ repertuarą užbaigė premjera – į ją pakvietė Kultūros centro suaugusiųjų mėgėjų teatro trupė „Visavi“. Šį kartą žiūrovai išvydo Daivos Gedvilienės režisuotą ir pagal jos pačios parašytą scenarijų sukurtą spektaklį „Siena“.

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content