Rugpjūčio-gruodžio mėnesiais Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre buvo vykdomas projektas „Sveikos gyvensenos virusas SVEIKas“, kurio metu įvyko tematiniai teoriniai ir praktiniai renginiai įvairaus amžiaus žmonėms.

Pirmasis, rugpjūčio mėnesį prasidėjęs renginys – septynias dienas vykdoma mažoji sveikuolių programa – „Kurk linksmai – bendrauk smagiai“. Į Mažeikių kultūros centrą susirinkusį būrį vaikų su linksmu energijos užpildu kasdien pasitikdavo Troliai. Pasitelkę savo išmonę, jie darė viską, kad vaikams būtų sveika ir smagu, kad jie įgautų kuo daugiau žinių ir gebėjimų: užsiėmimuose vaikai šoko, žaidė, sportavo, turėjo ir meno užsiėmimų: gamino spalvotus pakabukus iš burbulinio modelino, lankstė balionus, išbandė keletą piešimo ir tapybos technikų – sausą pastelę, pieštukus, flomasterius, gratažą, guašą ir akvarelę. Tuo dar viskas nesibaigdavo: po visų linksmybių vaikams tekdavo pasukti ir galvas: atsakinėti į mįsles, prisiminti ir pasakoti įdomias istorijas apie vasaros atostogas. Kiekvieno užsiėmimo pabaigoje vaikai draugiškai atsisveikindavo: apsikabindavo, paspausdavo rankas ir palinkėdavo vieni kitiems sėkmės.

Projekte buvo numatyta ir keletas seminarų. Pirmąjį jų spalio 15 dieną pravedė rajono Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Martyna Nabažaitė: viešnia supažindino seminaro dalyvius su reikalavimais teikiant pirmąją medicininę pagalbą.

Spalio 22 dieną vyko motyvacinis seminaras „Kaip pasiekti savo svajones ir tikslus dirbant kartu“, o lapkričio 12-ąją paskaitą – „Komandinio darbo pagrindai efektyviam ir kūrybingam darbui“ skaitė lektorė, konsultantė, edukologė, motyvatorė, saviugdos trenerė, projektų vadovė bei autorinių programų, seminarų ir metodikų autorė Virginija Dambrauskienė.

Projektas „Sveikos gyvensenos virusas SVEIKas“ nepraėjo ir be aktyvios sportinės veiklos. Nuo rugsėjo 27 dienos Mažeikių kultūros centre vyko nemokami sporto užsiėmimai „Sąmoninga fizinė veikla – Jaučiu save“, kuriuos vedė telšiškė aerobikos trenerė Loreta Šepikienė. Užsiėmimuose dalyvavę asmenys sužinojo, kas yra fizinė veikla ir kodėl ji yra būtina žmogaus organizmui. Trenerė pasakojo ir demonstravo, kas yra sąmoningas mankštinimasis, užsiėmimuose buvo praktikuojami kvėpavimo, tempimo pratimai, atskleisti sveikatingumo mankštų tikslai ir valios svarba sveikai ir laimingai gyventi.  

Rugsėjo 6 dieną vyko nemokami jogos užsiėmimai su mokytoju Remigiju Juška, o viso projekto metu vyko nuotaikingos zumbos treniruotės, kurias vedė instruktorė „Zumba zin“ narė Inga Diržininkienė.

Gruodžio 4-ąją mažeikiškiams pravestas harmonizuojančios muzikos seansas „Garsų kalba“, kuriam vadovavo Linas Švirinas: tai individualus garso vibracinis viso kūno masažas, kuris atliekamas skambant gongų garsams.

Projektas prasidėjo ir užsibaigė menine-kūrybine veikla, kuri sumažina stresą, teikia ir visuomeninę naudą, nes dalyvavimas tokioje veikloje stiprina bendruomenes, žmonių tarpusavio ryšį, skatina tarpkultūrinį pažinimą.

To pavyzdys – gruodžio 6 dieną vykęs užsiėmimas mokantis vienos batikos rūšies – tapybos ant šilko. Jį vedė tautodailininkė Vilija Juočytė. Užsiėmimas pradėtas nuo teorijos apie dažų rūšis šilkui, jo tinkamumą ir pasiruošimą darbui, trafaretus. Po to mokymų dalyviai su kontūru pasidarė piešinį primenantį vitražą, o tada prasidėjo tikrų tikriausia meno terapija…  Šio užsiėmimo metu vyko nenuspėjamas žaidimas dailės priemonėmis bei technika: taip siekiama ne sukurti vertingą darbą, o pažinti save, savo sugebėjimus, nes meno terapija leidžia žmogui atskleisti savyje neatpažintas galimybes, talentus, surasti naujus problemų sprendimo būdus, pasisemti stiprybės.

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content