Vasario 12 d. į Mažeikių kultūros centrą atvyko Telšių apskrities (Telšių, Plungės, Rietavo, Mažeikių) kultūros atstovai dalyvauti konferencijoje „Projektų galimybės kultūros kontekste“.
Mažeikių kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius trumpai pristatė konferencijos „Projektų galimybės kultūros kontekste“ programą ir tikslus. Rajono meras Antanas Tenys sveikinimo kalboje akcentavo kultūros svarbą visuomenei, jos raidai ir galimybes įgyvendinant projektus ir kultūrines programas.
Konferencijos dalyvius ypač sudomino pranešimas regionams „Kultūra kiekvienam“. Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė trumpai supažindino su projektų tikslais, įgyvendinimo galimybėmis pritaikant kitų Europos valstybių patirtį. Nauja tai, kad 10 regionų veikloje, įgyvendinant projektus, nedalyvauja didieji miestai, todėl atsiranda reali galimybė visoms savivaldybėms, pasitelkiant kolektyvus, atskirus menininkus, atspindėti savo regioną. Lietuvos kultūros tarybos Stebėsenos ir analizės skyriaus koordinatorė Kristina Mažeikaitė konferencijos dalyviams pristatė projektų finansavimo struktūrą, diagrama palygino, kokią vietą šalies kontekste užima mūsų apskritis, džiugu, kad esame tarp geresnių kultūros įstaigų. Pagrindinė Telšių apskrities problema – tai įstaigos, renginių ir projektų viešinimas, kurią geriausiai galėtų išspręsti pačios kultūros įstaigos. Ypač išsiskyrė Plungės rajono kultūros įstaigų pranešėjos, kurios pasidalino jau laiko patikrintų projektų sėkmėmis, iššūkiais ir galimybėmis. Džiugu, kad Plungė pirmoji apskrityje laimėjo kultūros sostinės konkursą, todėl kitiems buvo įdomu išklausyti, kaip reikėtų pristatyti projektą, kurį lydės sėkmė, įdomu, kad jie turi viziją, jog iki 2022 m. vėl norėtų būti konkurso laimėtojais. Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė suintrigavo išskirdama netradicinius bibliotekininkų projektus, kurie įgalina tolimesnei bendrystei su užsienio šalių partneriais pritaikant naujausias technologijas. Mažeikių savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė pastebėjo, kad kultūros darbuotojas yra išskirtinė asmenybė, todėl, į darbą turi ateiti su šypsena ir į namus grįžti taip pat laimingas. Įdomu buvo išgirsti, kad Mažeikių rajono kultūros darbuotojai gauna mažiausius atlyginimus iš visos apskrities. Kyla klausimas, ar situacija keisis? Visa tai priklauso nuo politikų požiūrio į kultūrą.
Modernėjančiame pasaulyje ypač išsiskiria muziejininkų veikla, nes norint pristatyti archeologines ekspozicijas regėjimo negalią turintiems žmonėms būtina pasitelkti dar ne visiems žinomas technologijas. Mažeikių muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Lilija Petraitienė įtaigiai pristatė ir komentavo, kokia buvo suformuota kūrybinė komanda, sprendusi, kaip galėtų regėjimo negalią turintys žmonės atrasti ir paliesti atskirus kraštą įprasminančius eksponatus.
Konferencijoje kalbėjęs Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro choro „Draugystė“ vadovas, Tarptautinio meno festivalio meno vadovo pavaduotojas Ričardas Grušas Pradžioje į visus dalyvius kreipėsi Žemaičių šnekta, pabrėždamas, jog šie metai išskirtiniai Žemaitijai. Pranešėjas trumpai apžvelgė 12 metų Tarptautinio meno festivalio kaitą, ieškant naujų raiškos formų, kurios labiau atlieptų klausytojų poreikius. Išskyrė vieną pagrindinį kliuvinį – tai dalinis finansavimas. Jei ne pastovūs rėmėjai, šiuo metu akcinė bendrovė „ORLEN Lietuva“, tai programoje reikėtų atsisakyti svarbių renginių ir užsienio atlikėjų. Kaip prioritetą įvardijo rajono savivaldybę ir tarybą, kurie visada padeda išspręsti atsirandančius iššūkius. Visus viltingai nuteikė, kad ir Mažeikiai artimiausiu metu galėtų tapti kultūros sostine.
Konferencijos pabaigoje į rūpimus klausimus atsakė Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė, vyresnioji patarėja Kristina Mažeikaitė, Telšių regiono tarybos pirmininkė Vida Saukalienė ir tarybos narys Raimundas Radavičius. Po konferencijos Telšių regiono kultūros tarybos nariai aptarė projektų prioritetų gaires.