Mažeikių kultūros centre atidaryta antroji  XII Tarptautinio meno festivalio paroda.

Spalio 13 d. vyko Jono Krivicko fotografijos parodos „Pro akis“ atidarymas. Jonas Krivickas – dainų ir tekstų autorius, pristato kol kas didžiausią savo fotografijų parodą. Kelionių, klaidžiojimų, ieškojimų metu pagautuose kadruose –  gatvėje regėti veidai, slystančios automobilių, traukinių, lėktuvų ir keltų šviesos, paprasti objektai, tik tą akimirką įgavę nepaprastą atspalvį ir gylį. Nuotraukose, kasdienė rutina įgauna melancholiškai nostalgišką, paslaptingą, žiūrovo akį kutenantį, atspalvį.

Fotografas parodos atidarymo metu savo jausmus išreiškė per muziką. Menininkas atliko pora savo kūrybos dainų. 

Po parodos pristatymo visi rinkosi į koncertą „Pasaulis sveikina Lietuvą. Saulius Petreikis & World Orchestra“. Koncerto specialiai sukurtoje programoje kartu su atlikėjais iš įvairių pasaulio šalių susipynė įvairiausi žanrai – klasika, folkloras, džiazas ir netgi subtiliai pritaikoma elektronika, o naudojamų instrumentų įvairovė ir jų skambesys perkels į Pietų Ameriką, Izraelį, Škotiją, Indiją, Pietų Afriką, Armėniją, Kiniją.

Saulius Petreikis – vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą. Atlikėjo dvilypiškumas atsiskleidžia per skirtingus instrumentus ir nuolatinį ieškojimą tiek gyvybingame dienos aktyvume, tiek mistiškos tamsos apmąstyme. Šiame permainų kelyje susipina verksmingas dūdukas, dvasinga bansuri fleita, įdomioji kinų hulusi fleita, nuoširdusis lamzdelis ar šokius nešančios airiškos fleitos. Visi atlikėjo išieškoti instrumentai – tai tik didingo medžio šakos, kurio šaknys tvirtai siejasi su viso pasaulio tautomis, todėl muzika skleidžia vienybę. 

Nuotraukos Albino Uikio

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content