Mažeikių kultūros centro folkloro ansambliui „Alksna“ 2019 m. buvo itin darbingi. Ansamblis praeitais metais tradicinę kultūrą skleidė daugelyje Lietuvoje organizuojamų renginių. Dauguma jų buvo skirti Žemaitijos metams paminėti. 

Žemaitijos krašto pristatymo programa demonstruota – Kaune, Mažeikiuose organizuojamoje Kalvystės meno ir amatų šventėje, Sedos folkloro festivalyje, Palangos Jurginių šventėje, Telšiuose – PATRICA UNA ir Žemaitijos  metų uždarymo renginiuose. Dalyvauta Užgavėnių šventėje Šiauliuose, kur demonstravo ne tik tradicinius šokius, dainas, pasakojimus, bet ir kaukes. Pravestos tradicinės vakaronės įvairių šalių svečiams ir renginių dalyviams, kvietė bendruomenę į akciją „Visa Lietuva šoka“, Rudens lygiadienį, susitikimą su Suitais iš Latvijos, įgyvendino projektą „Kalendorinis ratas“. Įrašų studijoje įrašyti „Alksna“, „Alksniokaa“ muzikantų atliekamos melodijos. 2019 metus papuošė išvyka į tarptautinį folkloro festivalį Rumunijoje, kurioje pristatytos 8 koncertinės programos. Taigi darbingi 2019 m. – 23 išvykos, koncertai, projektai.

Sausio 25 d. kolektyvas užtvirtindamas nuveiktus darbus, naujus metus pradėjo pažintine išvyka į Jelgavos miestą, kur ansamblio dalyviai susipažino su jo istorija, aplankytos įžymios vietos, muziejus bei kvapų ir skonių oazė – Pipirmėčių pasaulis Jelgavos nuovade, Vilcės seniūnijoje. Tai vieta, kur galima užuosti ir paragauti tikrus mėtų stebuklus, pasinerti į istorijas ir pokalbius.

Nors kelionė pažintinė, bet joje skambėjo „Alksnos“ dalyvių atliekamos dainos ir su šypsena veide, pasikrovę teigiamos energijos ansamblis grįžo į darbus toliau stebinti ir skleisti tradicinę kultūrą.

    

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content