Rugsėjo 13 d. prie Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro vyko akcija „Visa Lietuva šoka“. Vienas iš svarbiausių akcijos tikslų – įtraukti į liaudies šokio sūkurį kuo daugiau visuomenės ir pasiekti, kad jis taptų ne tik matomu scenose, bet kiekvienam prieinamu, išbandytu, pamėgtu.

Parodomuosius šokius demonstravo Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Kauškutis“, (meno vadovė Jolanta Tendienė, baletmeisterė Olga Gross).

Pagrindiniai šios šokių šventės veikėjai buvo kultūros centro folkloro ansambliai „Alksna“ ir „Alksniokā“ bei šokių kolektyvas „Jurginėlis“ (vad. Dainora Petrikienė, Algirdas Vilkas ir Andrius Grebenkovas).

Aktyviai į etninės kultūros akciją įsitraukė kantri šokių kolektyvai „Ciongs“ ir „Linksmasis kaubojus“ (vad. Vilma Slivskienė. Su dideliu entuziazmu prisijungė Mažeikių „Ventos“ progimnazijos ir Mažeikių „Žiburėlio“ pagrindinės mokyklos bendruomenės.

Kad akcija tampa labai populiari ir mėgstama, rodo ir mažeikiškių noras joje dalyvauti. Šokių šventės vedėja – kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė visiems šokių entuziastams priminė, kad jau tradicija tapusi nuotaikinga akcija „Visa Lietuva šoka“ šį rudenį vyksta rengėjų iniciatyva, neskelbiant vienos visiems privalomos datos ir laiko. Šiemet akcija Lietuvoje vyksta net dvi savaites, norintieji gali apsilankyti ir kituose regionuose.

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content