Vasario 10 dieną Lietuvos Muzikų rėmimo fondo direktorės Liucijos Stulgienės kvietimu, Mažeikių kultūros centro mišrus choras „Draugystė“ koncertavo Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Koncertas buvo skirtas Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų progai ir šiemetiniams Žemaitijos metams.

Koncerte kartu su choru ir atskirai giedojo puikus solistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, baritonas Dainius Puišys. Vargonais grojo akademijos profesorė Virginija Survilaitė. Choro programoje skambėjo žemiečių kompozitorių Konrado Kavecko, Vytauto Klovos bei kitų lietuvių ir užsienio kompozitorių sakralinė muzika. Koncertą vedė muzikologas, viekšniškis Vaclovas Juodpusis, kuris perskaitė koncerto klausytojams Mažeikių rajono savivaldybės mero Antano Tenio ir Vilniaus žemaičių kultūros draugijos pirmininko Alvydo Stričkos sveikinimus. Plačiai apžvelgė choro „Draugystė“ kūrybinę ir koncertinę veiklą, su įtaigiais intarpais pristatė choro ir solisto atliekamus kūrinius ir jų autorius. Choro pasirodymą papuošė fleitininkė Inga Dvaržeckienė, kuri sulaikė daug gražių komplimentų. Po koncerto choras sulaukė gausių aplodismentų, sveikinimų, padėkų ir malonių šypsenų iš daugelio klausytojų ir gausiai susirinkusių Vilniaus žemaičių kultūros draugijos narių. Choras labai dėkingas šios draugijos pirmininkui Alvydui Stričkai už labai plačią koncerto reklamą, atspausdintas programas, rūpestingą globą ir atsiųstas koncerto nuotraukas!

Koncerto organizatoriams, atlikėjams ir rėmėjams „Draugystė“ atsidėkojo gėlėmis, kaimiškų sūrių, medaus ir kiaušinių lauknešėliais, kas visus labai pradžiugino! Maloniai pabendravę, sugiedoję ilgiausių metų sau ir Žemaitijai, choras pakylėta nuotaika grįžo į gražiausią ir mieliausią Žemaitijos miestą Mažeikius.

Choro vadovas Ričardas Grušas.  

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content