2023 m. birželio 30–liepos 1 d. vaikų folkloro ansamblis „Alksniokā“ dalyvavo Tarptautiniame vaikų ir jaunimo folkloro festivalyje „ Aš pasiejau vėina popa“ Telšiuose. 13-ąjį kartą vykęs festivalis subūrė gausybę vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio svečių iš Slovakijos ir Sakartvelo.

Katedros aikštėje prasidėjo iškilminga dalyvių eisena iki Telšių miesto amfiteatro, kur vyko festivalio koncertas „Aš turėjau žėrgužieli, kad ėr māža, ale grāži“. Koncerte dalyvavo vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai: „Čiučiuruks“ (Telšiai),  „Serbentėlė“ ( Kauno r. ), „Kuršiukai“, „Alkiukai“ (Klaipėda), „Kaukutis“ (Kaunas), „Alksniokā“ (Mažeikiai ), „Dūzginėlis“ (Šilalės r.) bei užsienio svečiai „Jurošik“ iš Slovakijos, „Didebata“ iš Sakartvelo.

Po koncerto Katedros aikštėje vyko Naktišokiai, o liepos 1-ąją festivalis tęsėsi Žemaičių muziejaus „Alka“ kaimo muziejuje, kur vyko tradicinio žaidimo „Kyla“ turnyras, rateliai, žaidimai ir edukacijos. Vakare – baigiamasis dalyvių koncertas kartu su modernaus folkloro grupe „Gilė“ iš Kauno.

Dvi dienas ansamblių muzikantai taip pat dalyvavo Telšių kultūros centre vykusiuose tradicinio muzikavimo dirbtuvėse, kuriose gilino muzikavimo įgūdžius, o jų atliekami kūriniai skambėjo festivalio baigiamajame koncerte.

Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas dėkojo kiekvienam kolektyvui ir įteikė padėkos raštus, saldžias dovanas bei sėkmę nešančias kalviškas pasagas.

Comments are closed.

PAKLAUSK
Skip to content