Rugpjūčio mėn. 15-17 d. Mažeikių rajono tautodailininkai dalyvavo Tautodailininkų stovykloje Pakalniškynėje prie Platelių ežero. Meistrai iš Mažeikių, Telšių, Palangos, Platelių žolinių savaitgalį klausė Aldonos Kuprelytės pasakojimų apie žolynus, gamino raudonėlių ir mėtų kvapnųjį vandenį-hidrolatą. Tautodailininkė Vilija mokė dažyti šilką įvairiais augalais. Stovyklos dalyviai kantriai laukė rezultato, kada iš verdamo didžiulio puodo bus galima ištraukti ir išvynioti savo darbus. Nusivylusių tikrai nebuvo. Norintys drožė iš medžio, piešė, tapė akvarele ant drobės, rišo puokštes. Vieni kitus mokė, konsultavo, dalinosi kūrybine patirtimi.
Tautodailininkai nuvyko į Platelių dvaro svirną, į Irenos Kvedarienės tradicinės lietuvių liaudies grafikos (medžio raižiniai) darbų parodą, bei tekstilės parodą ,,Žemaičių skaros“, kur susipažino su Žemaitijos audėjų skaromis ir siaustėmis. Aplankė Platelių menininkus, meno drožėjus Vytą Jaugèlą, Kazį Striaupą. Pirmadienį laukė kelionè po Žemaitiją.
Už rūpestį ir bendrystę dėkojame Žemaitijos nacionalinio parko Gamtos ir kultūros paveldo vyriausiajai specialistei Aldonai Kuprelytei.
Etnografė Jolanta Kaleckienė

Leave a Reply

PAKLAUSK
Skip to content