Vaikų folkloro ansamblis„Alksniokā“

„Alksnoje“ repetuodavęs jaunimas 2008-aisiais nusprendė atsiskirti ir pradėti savarankišką veiklą. Nuo tų metų iki šiol kolektyvui vadovauja muzikos pedagogė Dainora Petrikienė.

Ansamblis dalyvauja respublikinėse dainų šventėse, yra respublikinio konkurso „Tramtatulis“ laureatas, o 2015 m. – diplomantas.

2010 m. šokėjai respublikinėse folklorinių šokių varžytuvėse „Patrepsynė“ pelnė geriausių šokėjų titulą. Tais pačiais metais  Dubno mieste, Ukrainoje, dalyvavo V tarptautiniame vaikų folkloro festivalyje-konkurse „Kotylasia torba“, kuriame pelnė „Geriausio folkloro kolektyvo“ diplomą. 2011 m. išleido pirmąją kompaktinę plokštelę „Alksniokā“. 2012 m. už vaikų ugdymą, pasitelkiant lietuvių liaudies kūrybą, jos perėmimą ir populiarinimą, ansambliui įteikta respublikinė nominacija „Aukso paukštė“.

„Alksniokā“ folklorą pristato dalyvaudami miesto, rajono šventėse, respublikiniuose, tarptautiniuose festivaliuose, konkursuose. Daug koncertuoja, veda vakarones ne tik Mažeikių miesto, rajono mokyklose, bet ir kituose rajonuose bei miestuose. Buvo išvykę ir į Suomiją, Vokietiją, Lenkiją. Važiuoja į įvairias etnokultūrines stovyklas ir mokymus.

2009 m. už meninį lygį ir pasiektus rezultatus ansambliui suteikta I mėgėjų meno kolektyvų kategorija. 2014 m. Etninės kultūros globos taryba už Žemaičių krašto folkloro ir tautosakos puoselėjimą ir sklaidą ansamblį ,,Alksniokā“ ir jo vadovę apdovanojo padėkos raštais. Kolektyvas puoselėja autentišką Žemaičių krašto muziką, dainas, šokius, žaidimus. Daugiausia dėmesio skiria Mažeikių krašto folklorui. Šiuo metu ,,Alksniokā“ – 30 vaikų nuo 8 iki 19 metų.

Dainora Petrikienė – vadovė.

Mob. 8 698 11 640.

El. p. dainorapetrikas@gmail.com

Atnaujinta: 2018 m. rugsėjo 7 d.