„Alksnoje“ repetuodavęs jaunimas 2008-aisiais nusprendė atsiskirti ir pradėti savarankišką veiklą. Nuo tų metų iki šiol kolektyvui vadovauja muzikos pedagogė Dainora Petrikienė ir Jolanta Kaleckienė. Kolektyvas puoselėja autentišką Žemaičių krašto muziką, dainas, šokius, žaidimus. Daugiausia dėmesio skiria Mažeikių krašto folklorui. Šiuo metu , „Alksniokā“ – 26 vaikai nuo 8 iki 19 metų.

Ansamblis dalyvauja respublikinėse dainų šventėse, tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Skamba skamba kankliai“, „Baltica“, ,,Aš pasiejau vėina popa“, bei respublikiniuose, regioniniuose festivaliuose ir konkursuose. Folklorinių šokių varžytuvėse „Patrepsynė“ dalyvauja ir kaip šokėjai, ir „Alksniokų“ kapela groja varžytuvėse. Nuo 2008 m. respublikiniuose Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkursuose  „Tramtatulis“ pelno laureato diplomus ir jų atliekami kūriniai įrašyti į Lietuvos nacionalinio kultūros centro leidžiamas kompaktines plokšteles „Tramtatulis“.

2009  m. už meninį lygį ir pasiektus rezultatus ansambliui suteikta I mėgėjų meno kategorija.

2010 m. Dubno mieste, Ukrainoje, dalyvavo V tarptautiniame vaikų folkloro festivalyje – „Katylasia Torba“, kuriame pelnė „Geriausio folkloro kolektyvo“ diplomą.

2011 m. išleido pirmąją kompaktinę plokštelę „Alksniokā“. 2014 m. kartu su folkloro ansambliu „Alksna“ išleido kompaktinę plokštelę 2Oi eiso eiso“.

2012 m. už vaikų ugdymą, pasitelkiant lietuvių liaudies kūrybą, jos perėmimą ir populiarinimą, ansambliui įteikta respublikinė nominacija „Aukso paukštė“.

„Alksniokā“ folklorą pristato dalyvaudami miesto, rajono šventėse, respublikiniuose, tarptautiniuose festivaliuose, konkursuose. Daug koncertuoja, veda vakarones ne tik Mažeikių miesto, rajono mokyklose, bet ir kituose rajonuose bei miestuose. Buvo išvykę ir į Suomiją, Vokietiją, Lenkiją, Čekiją. Važiuoja į įvairias etnokultūrines stovyklas ir mokymus Lietuvoje..

2014 m. Etninės kultūros globos taryba už Žemaičių krašto folkloro ir tautosakos puoselėjimą ir sklaidą ansamblį „Alksniokā“ apdovanojo padėkos raštais.

 

Dainora Petrikienė – vadovė.

Tel. 8 698 11 640

El. p. dainorapetrikas@gmail.com

Jolanta Kaleckienė – vadovė.

Tel. +370 614 22 525

El. p. jolanta.kaleckiene@mkultura.lt

Atnaujinta: 2018 m. lapkričio 20 d.
PAKLAUSK
Skip to content