1986 m. mažeikiškis kraštotyrininkas, mokytojas Algirdas Vilkas subūrė jauną bendraamžių ir bendraminčių kolektyvą, kuriam vadovavo daugiau kaip 10 metų. Vėlesni vadovai: Raimonda Ramanauskienė, Ligita Paulauskaitė, Danutė Petrauskienė, Sonata ir Sigitas Šakiai. Nuo 2009 m. „Alksnai“ vadovavo muzikos pedagogė Dainora Petrikienė, o nuo 2014 m., į kolektyvą grįžus jo įkūrėjui, iki šiol ansamblis turi du vadovus – D. Petrikienę ir A. Vilką. Alksniškiai aktyviai dalyvauja respublikinėse dainų ir šokių šventėse, įvairiuose miesto, rajono, apskrities ir šalies renginiuose. Autentišką krašto folklorą populiarina ir tarptautiniuose festivaliuose Čekijoje, Suomijoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje.

2006 m. „Alksna“, minėdama kūrybinės veiklos 20-metį, išleido kompaktinę plokštelę „Onkstei ryta keldama“, o 2008 m. – leidinėlį su kompaktine plokštele „Nedieliuos rytieli“, kuriame yra vertingiausių Mažeikių krašto tautosakos pateikėjų kūrinių. 2015 m. įvykdytas bendras ansamblių „Alksna“ ir „Alksniokā“ projektas – išleista kompaktinė plokštelė „Oi eisio eisio“, organizuotas jos pristatymas Mažeikių visuomenei. Tais pačiais metais Etninės kultūros globos taryba prie Lietuvos Respublikos Seimo ir Žemaitijos regioninė etninės globos taryba abiem ansambliams įteikė padėkos raštus už Žemaičių krašto folkloro, tautosakos puoselėjimą ir sklaidą.

2012 m. už meninį lygį ir veiklą folkloro ansambliui suteikta mėgėjų meno kolektyvų I kategorija.

„Alksna“ puoselėja ir populiarina Žemaičių krašto folklorą, tautosaką, skatina saugoti etninės kultūros paveldą. Šiuo metu kolektyve groja ir dainuoja 30 žmonių.

Dainora Petrikienė – vadovė.

Mob. 8 698 11 640.

El. p. dainorapetrikas@gmail.com

Algirdas Vilkas – vadovas.

Mob. 8 687 51 763.

El. p. carabus80@gmail.com

Atnaujinta: 2018 m. lapkričio 16 d.
PAKLAUSK
Skip to content