More

2018-09-21 17:30

XII tarptautinio meno festivalio „Mažeikiai 2018“ atidarymas
Bilieto kaina 3; 5 eurai.
Bilietus įsigyti galite https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/festivalio-atidarymo-koncertas-mazeikiu-kulturos-centras ir Mažeikių kultūros centro kasoje.

Rugsėjo 21 d. (penktadienį) Mažeikių kultūros centre
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Dirigentas Martynas Stakionis
Solistai:
Vera Talerko (sopranas; Norvegija)
Giedrius Gelgotas (fleita)
Augustinas Treznickas, Dainius Rudvalis (kontrabosai)

Koncerto programa:
D. Šostakovičius „Šventinė uvertiūra“ simfoniniam orkestrui A-dur op.96
M. K. Čiurlionis „Miške“
C. Chaminad „Concertino“ fleitai op. 107, solistas G.Gelgotas
G. Botessini „Passione amorosa“ dviem kontrabosams solo ( A. Treznickas ir D. Rudvalis)
G. Puccini arija „Quando m’en vo“ iš operos „Bohema“, solistė Vera Talerko
G. Verdi arija „Caro nome“ iš „Rigoleto“
G. Puccini preliudas orkestrui (Preludio a orchestra (1876))
G. Puccini arija „Mio babbino caro“ iš operos „Gianni schicchi“
E. de Curtis daina „Non ti scordar me“
C. Gounod „Je veux vivre“ iš operos „Romeo ir Džiuljeta“

LIETUVOS NACIONALINĮ SIMFONINĮ ORKESTRĄ (LNSO) 1940 m. įkūrė kompozitorius, dirigentas ir pianistas Balys Dvarionas, 1964–2015 m. orkestrui dirigavo ir vadovavo Juozas Domarkas, nuo 2015-ųjų rudens kolektyvo meno vadovo ir vyriausiojo dirigento pareigas eina Modestas Pitrėnas, orkestro garbės dirigentas yra J. Domarkas. Robertas Šervenikas yra antrasis LNSO dirigentas.

Orkestras rengia ir atlieka simfoninės muzikos programas ne tik Nacionalinėje filharmonijoje, bet ir įvairiuose Lietuvos miestuose, ilgus metus puoselėja Palangos vasaros koncertų ciklą, tarptautinį Mykolo Oginskio muzikos festivalį Plungėje, solidžiai atstovauja Lietuvos kultūrai užsienyje: koncertuota prestižinėse salėse Sankt Peterburge, Maskvoje, Minske, Madride, Berlyne, Berne, Antverpene, Stokholme, pagrindiniuose Didžiosios Britanijos miestuose, Prancūzijoje, ypač daug koncertuota kaimyninėje Lenkijoje, grota Šlėzvigo-Holšteino festivalyje Vokietijoje, „Prahos pavasaryje“ Čekijoje, „Musica Romantica“ Šveicarijoje ir kituose garsiuose Europos muzikos festivaliuose bei koncertų salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Londono „Barbican Centre“, Kelno filharmonija, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžioji salė, Tokijo „Suntory Hall“. 2013 m. orkestras pirmą kartą surengė koncertų turą Pietų Amerikoje (Argentinoje, Brazilijoje, Peru, Ekvadore), koncertavo Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai skirtuose iškilminguose atidarymo bei uždarymo renginiuose „KlaraFestival“ Briuselyje, Balstogės (Lenkija) filharmonijoje.

LNSO sukauptas repertuaras itin platus ir reikšmingas. Jame regime ir praėjusių epochų oratorinio bei simfoninio žanro kūrinių, ir modernios šiuolaikinės muzikos, kurios kontekste išsiskiria solidžios lietuvių kompozitorių partitūros. Nuo 1991 m. orkestras yra nuolatinis šiuolaikinės muzikos festivalio „Gaida“ dalyvis, kasmet pristatantis po kelias lietuvių autorių premjeras. Galima teigti, kad kone visas Lietuvos kompozitorių simfoninių veikalų premjeras grojo LNSO, daug jų yra dedikuotos maestro J. Domarkui. Jo dėka didelė dalis lietuviškos muzikos šiandien skamba ne tik koncertuose, bet ir iš daugybės įrašų, išleistų Lietuvoje ir svetur („Melodija“, „Marco Polo“, „Col legno“, „Ella Records“, „Naxos“).

Kasmet surengdamas apie 50 koncertų, LNSO tęsia unikalias tradicijas, svariai prisidėdamas prie aukštosios muzikinės kultūros puoselėjimo, skatindamas jaunųjų Lietuvos kūrėjų bei atlikėjų meninius užmojus, malonindamas klausytojus tiek kolektyvo brandą liudijančiais stambių žanrų opusais, tiek nevaržomą polėkį bei vaizduotę žadinančiomis simfoninėmis miniatiūromis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PAKLAUSK
Skip to content