Spalio 5 d. (penktadienį) 18 val.

Mažeikių kultūros centre

Vokietijos jaunimo simfoninis orkestras

Bilietus įsigyti galite https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/vokietijos-jaunimo-simfoninis-orkestras-mazeikiu-kulturos-centras1005 ir Mažeikių kultūros centro kasoje.

Koncerto programa: CARL MARIA VON WEBER – Operos „Laisvasis šaulys“ uvertiūra
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas obojui ir orkestrui C-dur, KV 314
JOHANNES BRAHMS – Poco allegretto (III dalis) iš Simfonijos Nr. 3 F-dur, op. 90
ARTŪRAS MIKOLIŪNAS – Simfoninė pjesė „Prie vandens malūno“

 

 

Dirigentas Vilmantas Kaliūnas 

Biografija

Vilmantas Kaliūnas gimė Vilniuje menininkų šeimoje. Senelis buvo smuikų meistras. Nuo ketverių metų tėvas pradėjo mokyti berniuką skambinti pianinu. Vėliau Vilmantas pasirinko obojaus ir dirigavimo specialybes Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje gimtajame Vilniuje. 1993 m. Kaliūnas išvyko į Sarbriukeną (Vokietija) tęsti obojaus studijų. Dar studijų metais jis buvo pakviestas užimti obojininko solisto poziciją Kaizerslauterno radijo orkestre. Susijungus Kaizerslauterno ir Sarbriukeno radijo simfoniniams orkestrams, Kaliūnas ją išlaikė ir 2007 m. vėl grįžo į Saro kraštą.

Įsimintini susitikimai su garsiais dirigentais Paavo Järvi, Christianu Thielemannu, Marissu Jansonsu ir Heinzu Holligeriu bei dažni apsilankymai Christopho Eschenbacho, Valerijaus Georgijevo ir Claudio Abbado repeticijose paskatino Kaliūną lemiamam posūkiui: jis žengė ant dirigento pakylos.

Po skaitlingų meistriškumo kursų bei asistavimo maestro Karlui-Marekui Chichonui, prof. Karlui-Heinzui Bloemeke, prof. Lutzui Köhleriui ir jo talento skatintojui prof. Jorma Panula, jaunasis dirigentas studijavo pasaulinio garso dirigentų kalve vadinamoje Veimaro muzikos akademijoje pas prof. Nicolasą Pasquet ir Martiną Hoffą. Ją baigęs, Kaliūnas pasirinko studijas Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje, prof. Ulricho Windfuhro dirigavimo klasėje.

Kaliūnas yra dirigavęs Vokietijos radijo Sarbriukeno-Kaizerslauterno orkestrui, Lietuvos kameriniam orkestrui, Tiūringijos filharmonijos orkestrui Gotoje ir Jenos filharmonijos orkestrui. Jis taip pat dirbo Ukrainos valstybinėje operoje Dnepropetrovske ir Armėnijos valstybinėje operoje Jerevane.

Nuo 2015 m. vadovavo Šlėzvigo-Holšteino festivalio orkestro repeticijoms dirbdamas su maestro Davidu Newmanu, Vladimiru Jurowskiu, Christophu Eschenbachu ir Manfredu Honecku.

2017–2018 m. muzikinio sezono atidarymo renginių projekte WagnerAhoi Kaliūnas dirigavo Hamburgo valstybinei operai. 2018 m. debiutavo Hamburgo Elbės filharmonijoje.

Nuo 2018 m. gruodžio Vilmantas Kaliūnas yra Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas.

Solistas Pijus Paškevičius (obojus)

Gimė 2002.10.15 Kaune. Pijus yra Lietuvos obojininkas. Pirmas obojaus mokytojas Vytautas Masteika. Šiuo metu mokosi J.Tallat-Kelpšos konservatorijoje prof.R. Beinariaus klasėje
Nuo 2013 metų Pijus yra Mstislavo Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo  stipendininkas.

2013 metais  Nacionaliniame XXI  J. Pakalnio  atlikėjų konkurse laimėjo 1 premiją. 2013 metais  XV Tarptautiniame Eduardo Mednio konkurse (Latvija) laimėjo 1 premiją.

2013-2014 metais   Tarptautiniame obojininkų čempionate (kurį sudaro  4 turai) laimėjo 1 premiją, taip pat laimėjo ir  Specialų orkestro prizą.

2014 metais  V Tarptautiniame Liutauro Vėbros obojininkų konkurse laimėjo 1 premiją, taip pat laimėjo specialų prizą už geriausio lietuviško kūrinio atlikimą.

2015 metais Kauno miesto meras už pasiekimus muzikoje Pijų apdovanojo specialiu vardiniu prizu. Pirmą kartą, kaip solistas koncertavo su Lietuvos kameriniu  orkestru (meno vadovas Sergej Krylov) būdamas 10 metų.

2018 m. 1 vieta Tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse „Muzikinė akvarelė“

2018 m. Grand Prix VII Tarptaitiniame Liutauro Vėbros obojininkų konkurse

2018 m. Nacionalinė Filharmonija ir dienraštis Lietuvos žinios  apdovanojo  specialiu prizu

 „Tapk Naujojo šimtmečio kūrėju“.

2018 m. kaip solistas buvo pakviestas dalyvauti BACHO festivalyje Rusijoje atidarymo koncerte.

2018m. kaip solistas buvo pakviestas dalyvauti festivalyje MOZARTIANA Lenkijoje su Lietuvos kameriniu orkestru.

Jis taip pat koncertavo  su  Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Kaliningrado Filharmonijos kameriniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru Kauno miesto simfoniniu orkestru, Ensemble ESPERANZA  ( Šveicarija) .

Jo partneriais buvo dirigentai,David Geringas, Olivier Grangean, Juozas Domarkas, Robertas Šervenikas   Modestas Barkauskas.

Jis koncertavo, Vokietijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Latvijoje. Jo kūrinių repertuare yra J. S. Bach, A. Vivaldi, T. Albinoni, D. Cimarosa, A. Marcello,  W. A. Mozart, R. Shumann C. Saint-Saens, F. Poulenc  ir kitų kompozitorių kūriniai. Pijus kaip solistas taip pat aktyviai koncertuoja įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose festivaliuose.

Atnaujinta: 2018 m. spalio 2 d.
PAKLAUSK
Skip to content