Spalio 13 d. (šeštadienį) 18 val.

Mažeikių kultūros centre

Koncertas PASAULIS SVEIKINA LIETUVĄ

Saulius Petreikis & World Orchestra

Bilietus įsigyti galite https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/saulius-petreikis-world-orchestra-mazeikiu-kulturos-centras1013 ir Mažeikių kultūros centro kasoje.

 

 

 

 

 

 

„Pasaulis sveikina Lietuvą. Saulius Petreikis & World Orchestra“
Saulius Petreikis – vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą. Atlikėjo dvilypiškumas atsiskleidžia per skirtingus instrumentus ir nuolatinį ieškojimą tiek gyvybingame dienos aktyvume, tiek mistiškos tamsos apmąstyme. Šiame permainų kelyje susipina verksmingas dūdukas, dvasinga bansuri fleita, įdomioji kinų hulusi fleita, nuoširdusis lamzdelis ar šokius nešančios airiškos fleitos. Visi atlikėjo išieškoti instrumentai – tai tik didingo medžio šakos, kurio šaknys tvirtai siejasi su viso pasaulio tautomis, todėl muzika skleidžia vienybę. Kartais tai eksperimentas, o kartais tvari struktūra, nes atlikėjas kuria nuo archajiško folko iki modernios World muzikos ir netgi su ekspresyvaus džiazo elementais. Atlikėjo koncertas – tai visad kelionė aukštyn mitinio pasaulio medžio šakomis, kurios gidas Saulius Petreikis – nuoširdus, ekspresyvus ir visad nenuspėjamas.

Koncerte „Pasaulis sveikina Lietuvą“ specialiai sukurtoje programoje kartu su atlikėjais iš įvairių pasaulio šalių susipins įvairiausi žanrai – klasika, folkloras, džiazas ir netgi subtiliai pritaikoma elektronika, o naudojamų instrumentų įvairovė ir jų skambesys perkels į Pietų Ameriką, Izraelį, Škotiją, Indiją, Pietų Afriką, Armėniją, Kiniją.

https://youtu.be/n5WjRJJDtcA

Koncerte „Pasaulis sveikina Lietuvą“ Lenkijai atstovaus Mariusz Prasniewski (kontrabosas), Iranui – Hamidreza Rahbaralam (perkusija), Danijai – Sofie Niebuhr McQueen (vokalas), Lietuvai – Saulius Petreikis (pučiamieji), Donatas Petreikis (gitara, saksofonas), Vytautas Mikeliūnas (smuikas), Kestutis Pavalkis (klavišiniai).

Atnaujinta: 2018 m. spalio 2 d.
PAKLAUSK
Skip to content