„Susitikime šiandien“ Kristinos Norvilaitės personalinė grafikos darbų paroda

 „Noriu susitikti su savo paveikslų žiūrovais, daug ką jiems pasakyti bei parodyti. Kiekvieną dieną eskizuoju raižau, dažau, spaudžiu. Kai jau matau, kad darbas baigtas tuomet siekiu dialogo su žiūrovo. Norisi klausti ką jis mato ir ką jaučia“, – sako menininkė K. Norvilaitė.

Kristinos Norvilaitės darbuose dominuoja ryškios, dekoratyvios spalvos ir jų kontrastai: raudona, balta, juoda, išraiškingas juodas linijinis raižinys. Šiuose grafikos darbuose spalvų intensyvumas organiškai dera su minimalistine estetika.

Autorei svarbu žiūrovui parodyti lengvai atpažįstamus pasakų ir mitų personažus, bet juos perteikti per sodrias spalvas ir ryškias linijas, parodyti, kad per jie gali būti atpažįstami ir realūs ir kitoje meno kalboje.

(A. Krauleidis-Vermontas „Muzikos kupinas Kristinos Norvilaitės grafikos pasaulis “,www.7md.lt 2018)

„Viena vertus, K. Norvilaitės grafika yra panaši į tapybą – ji spaudžiama ant drobės ir tempiama ant porėmio, dažniausiai yra didelio formato su stipriai išreikštu spalvos dėmeniu. Antra vertus, tai tikri plakato tipo grafiniai lino atspaudai, kurių ryškiose spalvinėse plokštumose veriasi erdvinis pasaulis. Jos vaizduojami daiktai ar atskiri žmogaus kūno fragmentai tiksliai įsikomponuoja į erdvę ir ją užvaldo.“

 (J. Liškevičienė „Kristinos Norvilaitės kūryba: Septintoji diena “, Dailė 2016 / 1)

 Kristina Norvilaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Grafikė baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Surengė virš 40 personalinių parodų, o dalyvavimų grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Izraelis, Belgija, Danija, Švedija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Olandija, JAE, Portugalija, Rusija, Ukraina, Austrija, Vokietija, Italija, Ispanija, Norvegija, Suomija ir kt.), jau būta virš dviejų šimtų.  2010 m. dailininkė buvo apdovanota iš karto dviem garbingomis stipendijomis – Lietuvos Respublikos Kūrėjo stipendija ir Vilniaus miesto mero Jaunųjų menininkų stipendija. Parodoje „Estampas’06“ Kristinos Norvilaitės darbai buvo įvertinti diplomu, o parodoje „Estampas’09“ – diplomu už „Plastinės kalbos grynumą“. Menininkė taip pat yra žinoma kaip knygų dailininkė (išleista virš 80 knygų), parodų kuratorė ir meno akcijų autorė. Nuo 2000 m. veda grafikos edukacinius užsiėmimus, o nuo  2009 m. su edukaciniais užsiėmimaus savanoriauja Santariškių vaikų ligoninėje. Kristinos Norvilaitės iliustruota Vytauto V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje“ Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) pripažinta 2010 metų meniškiausiai iliustruota knyga. 2018 m. Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) K. Norvilaitę apdovanojo už meniškiausias dvispalves iliustracijas iliustravus Gérardo Bessière knygą „Plunksna“. 2011 m. įkūrė galeriją „Kristina Norvilaitė”, kurioje kuria ir eksponuoja savo darbus, rengia poezijos vakarus, koncertus. 2013 m. ir 2018 m. ši galerija buvo pristatyta meno mugėje „ArtVilnius”. 2016 m. K. Norvilaitės grafikos darbai dalyvavo net keturiose parodose New York’e (2nd New York International Miniature Print Exhibition at Manhattan Graphics Center MGC, Innervisions: New Prints 2016/Summer International Print Center New York ir kt.). 2015 m. debiutavo kaip scenografė Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre (spektaklis „Ledo vaikai“).

Norvilaitės darbų yra įsigyję Lietuvos ir Italijos muziejai, bei privatūs kolekcininkai iš JAV, Australijos, Japonijos, Danijos, Švedijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Olandijos, Rusijos, Ukrainos, Austrijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Norvegijos, Suomijos, Belgijos, Kinijos, Pietų Korėjos, Čekijos ir kt.

Daugiau apie menininkę:

www.kristinanorvilaite.com

www.galerija-norvilaite.lt

Atnaujinta: 2018 m. rugsėjo 19 d.
PAKLAUSK
Skip to content